אקנה

פצעי אקנה הם תופעה שכיחה מאוד בקרב בני נוער וגם בקרב מבוגרים הסובלים מאקנה מבוגרים, הפצעים מופיעים בשל תהליכים דלקתיים של העור הגורמים לעלייה באמת ה-PH. הפצעים על עור הפנים גורמים פעמים רבות לפגיעה בביטחון העצמי, הבשורה הטובה היא שאפשר וגם צריך לטפל באקנה. טיפול במקרים של אקנה מתבצע אצלנו במכון בכמה שלבים.

השלב הראשוני בטיפול בפצעי אקנה הוא ניקוי עור הפנים, זהו שלב חיוני וחשוב ביותר. בכדי למנוע אקנה ולטפל בפצעים הקיימים יש להקפיד על ניקוי יומי של עור הפנים עם תכשירים מתאימים המסירים עודפי שומן, לכלוך ותאים מתים. אנחנו ממליצים על תכשירי ניקוי שמצליחים גם לפתוח את הנקבוביות ולמנוע התפתחות של קומודונים (שחורים) חדשים בעור.

מה גורם לפצעי אקנה?

לא ניתן לדעת מדוע חלק מבני הנוער סובלים מבעיה של אקנה בעוד אחרים נהנים מעור פנים חלק ובריא ללא פצעון אחד במהלך כל גיל ההתבגרות. מחקרים גילו כי ברוב מקרי האקנה היו גם גורמים של גנטיקה, פעילות הורמונלית מוגברת, פסיכולוגיים, תזונה. פעילות הורמונלית מוגברת בקרב נשים וגברים תגרום לאקנה. לחץ נפשי, מתח, תזונה לא נכונה, כל אלו יגרמו לאקנה כאשר ישנה נטייה טבעית להתפתחות פצעי אקנה.

טיפים למניעת פצעי אקנה

1.      ניקוי יומיומי של עור הפנים עם מוצרים מתאימים השומרים על רמת חומציות נכונה בעור הפנים. במידת הצורך כדאי להשתמש בתכשירים בעלי אפקט אנטי בקטריאלי המונע זיהומים.

2.      הימנעו לגירוד של הפצעים, אסור "לפוצץ" פצעי אקנה. גירוד של הפצעים עלול לגרום לצלקות.

3.      יש להקפיד להסיר שאריות של איפור ולהימנע משימוש במוצרי קוסמטיקה שמנוניים.

4.      במקרים של אקנה חמור כדאי לגשת אל רופא עור להתייעצות לגבי טיפול תרופתי.

התמודדות עם אקנה מבוגרים

מכון ליאורה המרכז לטיפולי אסתטיקה ויופי מציע טיפול גם למקרים של אקנה מבוגרים. קיימים מקרים רבים בהם אקנה מופיע לראשונה בגיל מבוגר או חוזר בגיל מבוגר. חשוב להבהיר כי פצעי אקנה מופיעים ללא קשר להיגיינה נמוכה ובמקרים רבים גם ללא קשר לתזונה. הגורם לאקנה הוא דלקת הגורמת לסתימה של נקבוביות העור, הטיפול באקנה מבוגרים יהיה חיצוני קוסמטי לצד טיפול בגורמים לדלקת (כדאי לפנות גם לרופא עור).


האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים